Het stadhuis van Auvers – Vincent van Gogh, juli 1890
Het stadhuis van Auvers – Vincent van Gogh, juli 1890
La Mairie d’Auvers-sur-Oise
Maandag 14 juli 1890
Locatie: 52–56 Rue du Général de Gaulle,Auvers-sur-Oise
Privé collectie
Geschilderd tijdens Van Gogh’s verblijf in Auvers-sur-Oise
Materiaal: olieverf op doek
Afmetingen: 72 x 93 cm
JH2108 | F790
Naar vorige schilderij van Van Gogh – De velden | Naar volgende schilderij van Van Gogh – Korenschoven
(zoveel mogelijk op datum)
Op een warme julidag in 1890 neemt Vincent plaats op het terras van de Auberge Ravoux. Het is 14 juli, Quatorze Juillet, de nationale feestdag. Voor hem ligt het gemeentehuis van Auvers-sur-Oise, maar het verdwijnt haast achter de vrolijke versiering: slingers hangen van boom tot boom, lampionnen wiegen in de zomerwind.
Terwijl het dorp feestviert, zet Vincent het tafereel op doek. Met snelle penseelstreken legt hij niet alleen het gebouw vast, maar ook de feestelijke roes van die dag. Later geeft hij het schilderij cadeau aan zijn herbergier, Arthur Gustave Ravoux, alsof hij een stukje van de nationale vreugde in verf achterlaat in het huis waar hij zelf die laatste weken van zijn leven verblijft.
Het adres van de Auberge Ravoux (en dus ongeveer tegenover het stadhuis) is: 52–56 Rue du Général de Gaulle, Auvers-sur-Oise. Het stadhuis / “mairie” van Auvers-sur-Oise zich bevindt aan of nabij het plein “Place de la Mairie” / Rue du Général de Gaulle in 95430 Auvers-sur-Oise. Volgens de bronnen schilderde Van Gogh het stadhuis op 14 juli 1890 vanaf het terras van de Auberge Ravoux, met uitzicht op de mairie.
– The Town Hall at Auvers – Vincent van Gogh, July 1890 –






Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!